Kam na jídlo v Bystrci? Mezi novými domy a byty nad přehradou otevřeli pěknou a útulnou restauraci Don Papa. Jestli si potrpíte na skvělé steaky, čtěte dále!

Update 31. 1. 2020: Restaurace bohužel oznámila na svém Facebooku konec činnosti. Mrzí nás to, byla to opravdu skvělá restaurace, kterých tady v Brně v Bystrci není mnoho.

Update 14. 12. 2019: Kam na večeři v městské části Brno-Bystrc? To byla otázka, kterou jsme si položili, když jsme přemýšleli, kde si dát v Bystrci dobrou večeři s rodinou a také, kde to bude tak trochu více na úrovni (víte, jak to myslím😉), protože jdeme slavit narozeniny! Volba padla na restauraci Don Papa, jenž máme ověřenou, že to zde vše bylo v pořádku, jak má být.

V Don Papa jsme si dali výborný předkrm ve formě carpaccia s rozpečeným pečivem s máslem. Hlavní chod byl výtečný steak (viz foto) s hranolkami. Tady bychom vytkli snad jen docela studenou pepřovou omáčku. Nicméně stejky byly tak dobré, že nad tímto rádi přivřeme oko. Večer se vydařil a obsluha byla jako vždy příjemná.

Tento večer jsme v restauraci Don Papa měli výborné jídlo a k tomu také dobré suché víno, jak to máme rádi.

Update 17. 3. 2019: Pro velkou spokojenost jsme restauraci Don Papa navštívili znovu jakožto zakončení našeho výletu kolem brněnské přehrady. Mají v Don Papa nové menu a také jsme otestovali jejich zahrádku. Super! Přečtěte si, jak se nám zde podruhé líbilo.


Do restaurace Don Papa jsme se snažili dostat už jednou, ale marně - byl svátek a restaurace byla zaplněna rezervacemi. V jednu sychravou sobotu jsme to tedy zkusili znovu a k našemu překvapení bylo v Don Papa úplně prázdno. Později se k nám přidal jeden pán na pivo, ale jinak nikde ani noha.

Prostředí & obsluha

Restaurace Don Papa je velmi útulná a moderně zařízená. Zároveň ale není velká, což by při plné obsazenosti nemuselo být úplně příjemné. Protože tu během naší návštěvy nebyl nikdo jiný než my, lehce jsem znervózněla - víte jak se to říká, co to asi může být za hospodu, když do ní nikdo nechodí... Obsluhou to nebude, ta je v Don Papa moc příjemná :)

Nabídka & jídlo

Nabídka jídel v restauraci Don Papa zahrnuje od každého něco. I přes její italský název tu nenajdete pizzu, ale trochu Itálie tu přece jen můžete ochutnat - třeba domácí noky nebo těstoviny či rizoto. Na druhou stranu mají na lístku i typicky české jídlo, tedy kančí se šípkovou a kousek Ameriky v Don Papa zase reprezentují burgery a steaky.

Nabídka nápojů je rozsáhlá, od domácích limonád přes naši oblíbenou Royal Crown Colu až po různé druhy alkoholu.

My jsme si vybrali rillettes a batátový krém, domácí noky s rajčaty, kapary a vepřovou panenkou a Martin odvážně zvolil steak ze svíčkové s houbovou omáčkou a hranolkami, protože se rád týrá podle steaku se prý pozná dobrá restaurace.

Batátový krém z denní nabídky s opečenou zeleninou byl parádně jemný a našlehaný, prostě pohlazení. Domácí rillettes v Don Papa servírují ve stylové skleničce, která by ale zasloužila chvíli stát v pokojové teplotě nebo ve vodní lázni. Sádlo, které se při vaření rillettes vytváří, totiž v lednici ztuhne a nám ho evidentně z lednice rovnou naservírovali. Maso se totiž drobilo a nešlo namazat na chleba. To byla ale jediná vada předkrmu.

Noky s rajčaty a kapary byly super, chuťově nesrovnatelné s kupovanými gnocchi. Panenka upečená do růžova byla taky v ouklandu. Gumový parmezánový chips bych vyměnila za klasický sypaný parmezán - škoda sýru. A taky bych vyměnila hluboké kloboukové talíře - fakt se to z nich blbě jí :)

Nejspokojenější byl tentokrát Martin. Na stole mu totiž přistál parádně připravený steak s dobrou omáčkou a ultra vykřupanými, evidentně domácími hranolkami. Za mě to byl zatím nejlepší steak, který jsme v Brně jedli (nebo alespoň je v první trojce těch nej). Nejlepší steak na světě jsme bohužel nejedli v Brně, ale na řeckém ostrově Korfu (o tom zase jindy), tohle je ale aspoň adekvátní náhrada (dokud se neodstěhujeme do Řecka).

Celkové hodnocení

Moc nevíme, proč v Don Papa v sobotu večer nikdo nebyl. My se už teď totiž těšíme, až sem zase zavítáme na steak. Doby, kdy jste dostali nejlepší steak na Kraví hoře jsou totiž definitivně pryč a my jsme rádi, že máme Don Papa co by kamenem dohodil :)

Video

Mapa

aneb, kde restauraci Don Papa v Bystrci najdete:

 

Adresa Restaurace Don Papa Brno Bystrc

Restaurant DON PAPA
Nad Přehradou 9,
635 00 Brno-Bystrc

Webové stránky restaurace DON PAPA Bystrc