Kdo už je přejezený vietnamských a thajských jídel (ale potřebuje k životu dávku koriandru), bude z bistra Bastardo stejně nadšený jako my.

Bistro Bastardo, nabízející autentickou mexickou kuchyni, se nachází přímo v centru Brna v podchodu u náměstí Svobody (vedle McDonald's). Prostor není moc velký, ale míst k sezení je tu dostatek a navíc kuchařům vidíte přímo pod ruce, což je zábavné (a pro mnohé i uklidňující). Interiér v továrenském stylu se zajímavými prvky koresponduje se stylem kuchyně.

Lehce zmateni nabídkou této mexické restaurace (chci tacos? burritos? co je to tortas?) jsme si vybrali tacos s masem a kousky ananasu a burritos už-ani-nevím-s-čím. K těmto jídlům je ještě potřeba si vybrat salsu (rajčatovou, guacamole něbo nějakou pikantnější). Neodolali jsme ani nachos, které k menu v bistru Bastardo nabízejí za zvýhodněnou cenu.

K pití si tu můžete vybrat z široké nabídky mexických limonád i piva. V souladu s hipsterským interiérem a aktuálními problémky z oblasti ochrany životního prostředí dostanete papírová brčka, ta ale moc doporučit nemůžeme (však vy víte, co dělá papír, když jej namočíte do vody musím ale uznat, že tahle brčka držela fakt dlouho, nicméně olizovat papír při každém loku úplně nechcete). Příště radšej knihu raději bez brček.

Jídla tu servírují v praktických košících a vzhledem k náročnosti konzumace tohoto typu pokrmů mají na každém stole zásobník ubrousků (což by mělo být povinné ve všech bistrech a fastfoodech!).

Jakkoliv vypadalo Martinovo burrito v obřím košíku smutně a malinkatě, dosyta jsme se najedli (nebo spíš přejedli) a byli jsme moc spokojení. Dobré maso doplněné čerstvou zeleninou a v případě mých tacos i náloží koriandru, to je přesně to, po čem jsme toužili. A nachos? Tak ty byly extra vymazlené. Do křupava osmažené, dobře osolené a se dvěma druhy salsy chedarovou a guacamole. Určitě se pro ně ještě vrátíme!

Celkové hodnocení mexické restaurace Bastardo:

  • super čerstvé jídlo
  • odpovídající cena (hlavní chod kolem 120 Kč)
  • zajímavá nabídka nápojů

Co bychom zlepšili:

  • u nabídky nejsou uvedeny alergeny
  • lepší popis jídel (například u nabídky omáček) ušetřilo by to čas obsluze i zákazníkům

Mexická restaurace Bistro Bastardo – adresa

Náměstí Svobody 21

602 00, Brno

Bistro Bastardo – sociální sítě

Mexická restaurace Brno - Bistro Bastardo - fotogalerie