Ekofarma Orlí vrch nás nalákala především produkcí vlastních potravin. A protože co je domácí (a hlavně eko, raw, bezlepek, fair trade, vegan, bio, no však to znáte), je dneska in, vyrazili jsme do ní hned dvakrát :)

Ekofarma Orlí vrch se nachází na Rejvízu, stejně jako hotel, ve kterém jsme byli ubytováni. Při našich toulkách jsme zahlédli pár cedulí s nápisem domácí chleba, domácí sýr, zvířátka, grilování - no a už jsme tam byli.

Ekofarma se nachází kus od hlavní cesty, obklopena lesem. Kromě restaurace se tu můžete podívat i na pár zvířat a dokonce se i ubytovat. My jsme jako již tradičně přišli na jídlo - a stálo to za to.

První večer jsme ochutnali výběr z vlastní produkce Ekofarmy Orlí vrch - domácí paštiku, domácí sýr připomínající balkán a hlavně sušené hovězí (i vepřové) maso s názvem Telcek. Z téhle zdánlivě obyčejné věci se vyklubalo dost dobré libové maso ve stylu jerky (ale asi tak tisíckrát lepší). V Ekofarmě si naštěstí jsou vědomi parádní chuti a tak si tu Telcek můžete koupit i vakuově balený a vzít si jej třeba na túru po Jeseníkách. Příjemně nás překvapilo i ostravské pivo s konopím KONOPEX a domácí pampelišková limonáda.

Druhý den jsme se po dlouhé túře vydali hladoví opět do Ekofarmy. Dosyta jsme se nacpali parádním kuřetem na paprice, masem s kapustou a bramborami a zdravotní dávkou Telcku. Ach!

Celkové hodnocení

Ekofarmu Orlí vrch určitě doporučujeme. Ideálně tu skloubili poctivé domácí jídlo, příjemné prostředí v lese a pár zvířátek navrch. A nezapomeňte si nakoupit Telcek do zásoby :)

Fotogalerie