Do hotelu Franz v horské osadě Rejvíz jsme se vypravili na prodloužený víkend.

Osada Rejvíz je doslova lemována hotýlky a penziony. V sezóně je tu tedy docela rušno. Hotel Franz byl ale jediný, který nám umožnil zarezervovat si pobyt na pouhé tři dny, nikoliv na celý týden - a tím u nás zvítězil.

Hotel Franz, který se na svých webových stránkách sám zařazuje k "prvorepublikovému stylu", se nachází zhruba kilometr od hlavního rozcestníku na Rejvízu. Zvenku působí pěkným dojmem a je u něj dostatek míst k parkování pro všechny hosty.

Nikde nikdo


Dorazili jsme kolem třetí hodiny, check-in byl od dvou do sedmi. Hned po příjezdu nás čekalo nemilé překvapení - čekalo tu asi deset lidí na ubytování a na recepci nikdo nebyl (paní recepční prý jela někam řešit problém s autem). Nakonec jsme se ale dočkali a dozvěděli se, že máme zarezervovaný pokoj Deluxe - což (jak jsme později zjistili) znamenalo, že jsme měli v pokoji vlastní sociální zařízení a sprchu a jako bonus hodinu soukromého wellness v ceně.

Pokoj nebyl nikterak velký, ale dostačující. Docela nám chyběl klasický stůl a židle k sezení - to zde bylo vyřešeno nízkým stolkem a malými taburety, které byly použity i místo nočních stolků. K vybavení pokoje nepatřila ani lednice. Postel byla velká a pohodlná a potěšil nás dostatek polštářů.

Koupelna byla řešena zajímavě - uprostřed procházel místností dřevěný sloup, což sice vypadalo hezky, ale později se ukázalo, že to není zrovna praktisch (au). Záchod byl čistý (bohužel mu upadávalo prkýnko), sprchový kout velký, nefungovalo ale větrání - to hodnotíme jako velký nedostatek. Pro dámy - fén taktéž nepatří k vybavení pokoje.

Wellness v hotelu Rejvíz

Soukromý vstup do wellness části je potřeba zarezervovat předem. My jsme tak učinili hned při příjezdu, protože kdo by se nechtěl po půldni v autě trochu zrelaxovat? Naštěstí nám bylo vyhověno, ale bylo vidět, že moc lidí wellness nenavštěvuje.

Za hodinu jsme se tedy vypravili do wellness části. Kdo chce, může se převléci v místnosti k tomu určené - jsou tu i zamykací skříňky na věci a dostanete také hotelové ručníky. Poté stačí sejít dolů po schodech a voilà - můžete si vybrat ze sauny, horké páry a whirlpoolu.

My jsme si otevřeli přiobjednaný sekt a šli se zahřát do páry. Poté jsme se přesunuli do místnosti s vířivkou - z té se můžete dívat buď ven nebo na fototapetu s rejvízským jezírkem. Paráda! Jedinou nevýhodou ve wellness části byl rychle ubíhající čas.

Restaurace v hotelu Rejvíz

Po vířivce jsme dostali hlad. I když recenze na jídlo v restauraci patřící k hotelu Rejvíz nebyly nejlepší, nechtělo se nám už nikde trajdat. Pro jistotu jsme zvolili studený talíř pro dva. Na stole nám přistál klasický český výběr - šunka, uzené, hermelín, kudrnka. Na večeři ok, ale ty neopečené tousty suplující pečivo by chtěly vylepšit.

V jídelníčku najdete tradiční pokrmy jako guláš, smažák nebo palačinky. Potěšil nás točený cider Sommersby. Shodli jsme se, že prostředí je v restauraci sice pěkné, ale chtělo by to trochu máknout a líp využít potenciál těchto pěkných prostor (navrhujeme začít u grafického provedení jídelního lístku :).

Snídaně od osmi do desíti?

Na recepci nám bylo sděleno, že snídaně jsou od osmi do desíti hodin. Paráda, říkali jsme si, můžeme se v klidu vyspat. No, chyba lávky :) V 9:30 na nás čekal vymetený švédský stůl, připálené zbytky míchaných vajíček a ani jeden kousek pečiva. Ten jsme si vyžebrali od servírky, která nám s úsměvem sdělila, že příště máme přijít nejpozději v devět, že pak už toho moc nezbyde (?).

Další den jsme tedy přišli (ač neradi) dřív a najednou to docela ušlo. Doteď mi ale vrtá hlavou, jak najednou v devět hodin mohlo být v plechových boxech asi šest set ohřátých párků, když předchozí den o půl hodiny později nebylo nikde nic :)

Druhý den byly na stole rohlíky i chleba, vánočka, ovoce i nějaká zelenina. Z teplých pokrmů jsme pak ochutnali jenom míchaná vajíčka (sůl jsme bohužel našli až třetí den), byly tu ale i párky a nějaká klobása (bohužel nikdo nedoplňoval hořčici, takže jsme neochutnali). Za cenu 129 Kč/osoba/den jsme ukořistili za celé tři dny jenom jedno pidi máslo a taktéž jej nikdo nedoplňoval.

A doplňování vázlo i u kávy - tu jsme si jeden den museli jít opět vyprosit za servírkou, která nám kávu dala, ale chtěla za ni zaplatit (?). No, stejně za moc nestála.

Hodilo by se i průběžné uklízení stolů, servírek pobíhalo po restauraci dostatek. Zase se ale podle toho dalo odhadnout, kolik lidí zhruba na snídani bylo (a nebylo jich moc, takže kdo snědl všechno to máslo?).

Celkové hodnocení

S hotelem jsme byli spokojeni tak napůl, dost nám chyběl větrák na WC a ocenili bychom průběžné doplňování jídla u snídaně. A chyběla nám i lednice - páč kde si má člověk chladit víno?

V noci byl v našem pokoji dost slyšet hluk z venkovní terasy restaurace, protože jsme bydleli přímo nad ní. Rádi bychom na terase posnídali, ale z nám neznámého důvodu byla přes den zavřená (asi aby na ní nemuseli uklízet nádobí od snídaně - oh wait, oni jej ale neuklízeli ani v restauraci).

Vstup do wellness v ceně byl příjemný, ale my bychom stejně raději ten funkční větrák a snídaně do desíti (a ledničku!!! :). Pokud se na Rejvíz někdy vrátíme, možná to bude zase do hotelu Franz (se snídaní za 99 Kč v luxusním domácím podniku naproti, haha).

Fotogalerie