Podrobná recenze útulného hotelu Odyssey na slunné Lefkadě, kde jsme strávili dovolenou v létě roku 2017.

O zakoupení zájezdu do tohoto hotelu jsme měli jasno v podstatě hned. Měli jsme totiž dva požadavky, ubytování v lokalitě Agios Nikitas a pokud možno i bazén u hotelu.

Lokalita

Vesničku Agios Nikitas jsme si vybrali záměrně především kvůli pláži Milos. Do karet nám hrálo i to, že pěší a trošku terénní cesta na Milos vede právě kolem hotelu Odyssey. Stačí projít vrátky u bazénového hotelu a vzhůru do strmého kopečka na nejkrásnější pláž na světě :)

V Agios Nikitas je také promenáda plná tradičních řeckých taveren, kaváren, cukráren a obchodů. Nám se zalíbila i kavárna přímo pod hotelem - měli parádní mražený jogurt a obědové sendviče s fantastickými hranolkami.

Kromě pláže Milos, která je hned přes kopec, je z Agios Nikitas dobře dostupná i pláž Pefkoulia. Dostanete se na ni za pár minut autem a nám se líbila hned po Milosu asi nejvíc - je velká a není moc přelidněná. Agios Nikitas má i svoji vlastní, tzv. městskou pláž, která se nachází na konci promenády. Ta ale bývá hodně přeplněná už dopoledne. Má na ní svoje stanoviště vodní taxi, které vás za 5 eur sveze na pláž Milos nebo vás z Milosu doveze zpátky. Na druhou stranu se z Agios Nikitas zase lehce dostanete na pláž Kathisma, která je spíše pro mladší ročníky a nabízí spousty atrakcí, vodní sporty atd.

Poloha hotelu

Hotel se nachází zhruba v polovině pěší promenády v Agios Nikitas. Je umístěn v mírném kopci a je z něj krásný výhled na vesničku i na moře. Kolem hotelu vede pěšinka na pláž Milos.

Vybavení

Hotel má tři hvězdičky, což nám jako mladým a bezdětným bohatě stačilo. Vybavení je trochu starší, ale v pořádku. Vše bylo čisté, čistých ručníků byl dostatek (stejně jako toaletního papíru). Postele jsou pohodlné, jediné mínus bylo, že byly oddělené a nedaly se ani dát k sobě kvůli prostoru. Vynahradilo to ale posezení venku na balkóně, kde jsme obvykle trávili tropické večery s vínem a olivami z místního obchodu. Samozřejmostí je klimatizace a malá lednička.

Na střeše hotelu se nachází bazén s dětským brouzdalištěm a lehátky. Místo na lehátku jsme sehnali téměř vždy. Bazén se může zdát jako trochu přežitek, když trávíte dovolenou u moře, ale vězte, že když se vrátíte z výletu nebo z pláže, rádi se v bazénu osvěžíte :)

U bazénu se nachází také bar, kde jsou k zakoupení alkoholické i nealkoholické nápoje a drobné občerstvení (hranolky, salát, meloun). A s trochou štěstí vám barman zahraje i písničku na přání.

Digitální nomády jistě potěší, že u bazénu a ve společných prostorách se dá v pohodě chytit Wi-Fi signál. Ne že bychom vás nabádali, abyste strávili dovolenou online, ale když zrovna běží nová série Hry o trůny... No však to znáte :)

Jídlo

My jsme si v rámci ubytování zaplatili pouze snídaně přímo v hotelu. K ubytování v hotelu Odyssey se dá přikoupit i večeře v taverně nad hotelem (zaslechli jsme, že mají velké porce a že jídlo je tam fajn).

Snídaně byla v řeckém stylu, to znamená s řeckým chlebem, čerstvou zeleninou, taštičkami z filo těsta a slaným sýrem, omeletami... No prostě jedna báseň. K tomu výhled na bazén a dostatek míst k sezení, co víc si přát. Snad jen klimatizaci, ale Lefkada je prostě slunný ostrov a brzy si zvyknete, že se začnete rozpouštět hned, jak vystrčíte paty z klimatizovaného pokoje :) P.S.: Nezapomeňte na snídani ochutnat místní med, garantujeme vám, že lepší jste ještě nejedli!

Večeři jsme většinou strávili v některé z taveren (nebo jsme si koupili pita gyros), někdy jsme kvůli horku neměli moc chuť na jídlo, tak jsme vzali zavděk chlebem a tzatziky z obchodu. Zkrátka a dobře, v Agios Nikitas rozhodně hladem trpět nebudete, jen si připravte dostatek financí.

Celkové hodnocení

Hotel rozhodně doporučujeme (a doporučujeme i cestovní kancelář Brenna, se kterou jsme cestovali). Pokud vybíráte dovolenou na Lefkadě, celkově doporučujeme vybírat ubytování v lokalitě Agios Nikitas. Při výletu jsme měli možnost omrknout i jiné části ostrova a pokud máte rádi klid a pravou řeckou atmosféru, s Agios Nikitas chybu určitě neuděláte. Navíc zde budete mít v dosahu ty nejhezčí pláže ostrova.

Nám teď zbývá jen doufat, že jsme vás nenalákali až příliš a že na nás zbyde v hotelu Odyssey místo, až se zase rozhodneme Lefkadu navštívit.

Pár tipů na závěr

  • boty do vody - rozhodně must-have! Velmi vám zpříjemní cestu po horkém písku a vstup do vody, když se na kraji hromadí větší kamínky. Jsou vysoce módní (haha) a neoprenové a tak se s nimi i dobře plave - nenadnáší nohy :)
  • auto - určitě si jej na pár dnů dopřejte. My jsme si jej půjčili přes delegátku, kousek nad hotelem u hlavní silnice je ale i autopůjčovna.
  • výlet do muzea a výrobny olivového oleje - tady jsme ochutnali ten nejzlatavější a nejlepší olivový olej světa. Doporučujeme zakoupit i pikantní olivovou pastu.
  • pláž Porto Katsiki - je tady sice trochu přecpáno, ale vidět to musíte, je to hlavní trhák všech prospektů o Lefkadě :)