Rok se s rokem sešel a spousta lidí si vybírá dovolenou. My vám přinášíme tip na skvělé ubytování na řeckém ostrově Korfu, ve kterém jsme strávili skoro dva týdny v srpnu roku 2018.

Hotel Delfinia má oficiální hodnocení čtyři hvězdičky, což je pro nás jako bezdětný pár zcela dostačující. Nachází se v oblasti Moraitika a je jedním z hotelů, které lemují zdejší dlouhou, písčito-oblázkovou pláž. Příjemným benefitem je vzdálenost pouhých 19 km od hlavního města (a tedy i letiště).

Ubytování

Pokoj v hotelu Delfinia byl čistý a dostatečně vybavený, nechyběla klimatizace ani balkon. Pokoje se denně uklízely, postel byla pohodlná, co víc si přát.

Služby hotelu

Personál byl příjemný, pořídili jsme si za příplatek trezor, ve kterém ale bylo potřeba vyměnit baterii. Výměnu sice v hotelu zařídili, ale baterie byla umístěna obráceně, naštěstí je Martin kutil :) Obstojně se tu chytá i bezplatná Wi-Fi síť.

Strava

Parádní. V hotelu nabízejí pouze polopenzi, ale pro dospělé bohatě stačí. Každé ráno i večer velký výběr jídel včetně ovoce, zeleniny a dezertů. V týdnu se střídaly tematické večery - řecký, italský, kontinentální.

Nápoje se platily zvlášť - bylo ale možné si nechat útratu každý večer připsat k číslu pokoje a vše uhradit až před odjezdem.

V zahradě hotelu se nachází také hotelová taverna s klasickou nabídkou - gyros, saláty, ryby... Okolo pláže je ale spousta dalších taverniček. V té hotelové bylo hrozně moc vos a tak jsme pak raději volili jiné podniky.

Bazén a pláž

Hotel Delfinia se nachází přímo u pláže. My jsme na pláž chodili přes zahradu kolem bazénu. Bazén byl přes den většinou plný dětí, odpoledne se to trochu klidnilo, my ale raději ležíme na pláži.

Lehátka na pláži u hotelu Delfinia byly bez poplatku. I proto jsem párkrát ještě před snídaní běžela na klasika obsadit místa ručníky. V hotelové zahradě byla ještě zásoba lehátek, avšak zajištěná drátem na zámek. Systém přidělování nových lehátek se nám nepodařilo rozluštit, ale nevzpomínám si, že bychom na pláži nebo v zahradě nenašli volná lehátka.

Pláž je písčito-oblázková a tak jsme opět využili boty do vody. Moře bylo úplně klidné, až na poslední den, kdy bylo zataženo a konečně se dělaly trochu vlnky. Teplota vody byla v srpnu příjemně osvěžující. Před pláží hotelu Delfinia bylo i molo, ale vstup do vody je velmi pozvolný a tak nebylo potřeba.

CK Exim Tours & výlety

Zájezd do hotelu Delfinia na Korfu jsme zakoupili přes cestovní kancelář Ekzém Tours Exim Tours. Tu vám, na rozdíl od hotelu, doporučit nemůžeme. Přístup delegátky byl naprosto neprofesionální. Sice nám zařídila bezproblémové půjčení auta, ale odmítla s námi řešit reklamaci. Ve zkratce - připlatili jsme si nemalé peníze za výhled, který jsme nakonec nedostali. Po táhlém jednání s CK Exim Tours byla naše reklamace i přes fotodokumentaci uzavřena jako neoprávněná. Nakonec nám ani neřekla, v kolik pro nás přijede transfer na letiště, museli jsme ji kvůli tomu kontaktovat sami. Hotel Delfinia ale určitě nabízejí i jiné cestovní kanceláře, doporučujeme se tedy poohlédnout jinde :)

Od delegátky jsme si zaplatili i dva výlety, klasický okruh ostrovem se všemi známými památkami (např. letní sídlo císařovny Sissi - Achillion) a druhý lodní na ostrov Paxos a Antipaxos - s tím jsme byli spokojeni trochu méně, protože loď byla přeplněná a navíc nám nikdo neřekl, že na lodi budeme bez českého průvodce. Což o to, my se domluvíme i jinak, ale pro některé starší by to mohl být problém. Šlo ovšem opět o nedostatečné informace ze strany delegátky CK Exim Tours.

Sami jsme pak autem navštívili hlavní město Korfu - Kerkyru, nejvyšší horu Korfu Pantokrator nebo třeba restauraci s druhým nejlepším steakem na světě (ten první se dělá u nás doma na grilu).

Celkové shrnutí

Hotel Delfinia Korfu můžeme určitě doporučit. Skvělé jídlo, klidné moře, přístup na pláž bez nutnosti běhat přes silnici. Jen pozor na výběr cestovní kanceláře :)

Kam dále na řeckém ostrově Korfu?

Hotel Delfinia, Korfu: Fotogalerie