Ve zlínském Fit Foodie nedaleko centra baťovské metropole předvádí tak chutnou a lehkou gastronomii, že se za ní vyplatí zajet - třeba i z Brna.

Restauraci jsme si vybrali na základě kladných recenzí na webu TripAdvisor. Nachází se kousek od centra Zlína, hned naproti muzeu věnovanému historii baťovského závodu a světoznámým zlínským cestovatelům, Hanzelkovi a Zikmundovi. Po prohlídce expozice nám docela vyhládlo a protože bylo ten den teplo, těšili jsme se na lehký oběd.

Kvůli počasí jsme zvolili sezení na zahrádce, restaurace má ale mimo jiné krásně propracovaný interiér, který dokonce získal cenu za design. Obsluha byla příjemná a pohotově reagovala na všechny naše dotazy.

K pití jsme si vybrali osvěžující jablečný cider Hop Hop z nedalekých Vizovic - parádní záležitost. Jídlo jsme započali králičí terinkou se smrži, sušenými meruňkami, jablkovým pyré a mátovou pěnou. V tomto předkrmu se dokonale snoubily všechny chutě a lahodil nejenom ústům, ale i oku.

Hlavní chody, soba nudle s grilovanými krevetami a COD fish s karotkovým pyré a belugo čočkou, byly doslova ztělesněním sousloví fit foodie. Výborné, chuťově vyvážené jídlo, ne moc kalorické, s dostatkem čerstvé zeleniny a z kvalitních surovin.

Jako dezert jsme zvolili raw dortík s čokoládou a lesním ovocem. I ten odpovídal konceptu fit foodie - byl lehký, nepřeslazený a přesto výborný. Po kávě jsme zkonstatovali, že jsme se skvěle najedli a necítili jsme se na umření”. Ve Fit Foodie totiž servírují super lehká jídla, která zasytí, ale nezůstanou vám ještě tři hodiny po konzumaci ležet v žaludku jako balvan. Překvapit snad mohou jenom poměrně velké porce, které ve srovnání s brněnskými restauracemi v takovémto moderním podniku neočekáváte.

Hodnocení

Z nabídky této restaurace si určitě vybere každý, i ten, kdo zrovna netouží po nízkokalorickém jídle. Fit Foodie je jedním z podniků, který bychom rádi navštěvovali častěji - v Brně sice existuje pár alternativ (třeba Soul Bistro), ale všechny mají ještě co dohánět. Brněnské fit” restaurace jsou totiž většinou vegetariánské a to není nic pro nás. Nezbývá nám, než tiše závidět Zlínu a zase se do něj brzy vydat na výlet za dobrým jídlem. Fit Foodie je totiž dokonalým místem, kde se najíst lehce, dobře a v moderním stylu za přijatelnou cenu.

Kde se restaurace nachází / mapa

Adresa restaurace FitFoodie ve Zlíně

  • Restaurace Fit Foodie
  • Vavrečkova 7074, 760 01 Zlín

Fotogalerie resturace Fit Foodie