Na restauraci Athena jsme narazili na řeckém dni na hradě Veveří. Protože nám jídlo z jejich stánku moc chutnalo, vyrazili jsme omrknout jejich základnu vedle brněnských Lužánek.

Do restaurace jsme se vydali v sobotu v čase oběda. Jídlo se tady dá sníst i tzv. na stojáka, neboť hned za dveřmi je pult s barovými židlemi. My jsme si ale chtěli posedět déle a tak jsme vybrali jeden z typických řeckých stolků (s nepohodlnými židlemi :).

Po shlédnutí lístku jsme usoudili, že pro recenzi podniku bude nejvhodnější ochutnávkové menu pro dva - to mělo obsahovat od všeho trochu a ještě něco navíc. Trochu nás zamrzelo, že za tu cenu nebyly v tomto ochutnávkovém menu zahrnuty hranolky - ty jsme přiobjednali zvlášť. K pití jsme zvolili meduňkovou domácí limonádu a dvě deci retsiny a těšili se na jídlo.

Jídlo

Příprava netrvala moc dlouho a tak nám brzy přistál na stole voňavý talíř s řeckými dobrotami. Lehce jsme se pozastavili nad umaštěnými talířky a pustili se do jídla, které nám (narozdíl od nádobí) vykouzlilo úsměv na tváři. Maso bylo šťavnaté, dobře ochucené a navíc jsme konečně ochutnali i řeckou lilkovou pomazánku - melitzanosalata. Příjemným zpestřením byly i bílé fazole v rajčatové omáčce. Až doma jsme si uvědomili, že jsme na talíři nenašli hovězí kuličky, které byly uvedené v lístku. Škoda. Hranolky s oreganem byly super, ty už jsme měli možnost ochutnat na řeckém dnu. Určitě by ale mohly být v ochutnávkovém menu defaultně, jak to dělají v Řecku.

Nacpali jsme se k prasknutí, ale znáte to - místo na sladkou tečku se najde vždycky. S tímhle ale v restauraci Athena neuspějete, nic sladkého totiž nenabízí. Své choutky jsme pak naštěstí uspokojili o pár ulic výše v Balkánských specialitách.

Interiér

Restaurace je zařízena v řeckém stylu s převládající modrou barvou. Je malá, ale útulná. Velké mínus však restauraci Athena udělujeme za záchody, páni totiž mají k dispozici pouze pisoár (jinak musí použít dámský záchod) a hlavně, záchody se nedají zamknout. 

Vánoční dekorace odložené na lednici by možná na konci června zasloužily schovat někam do kutlochu.

Celkové hodnocení

Návštěva restaurace Athena pro nás byla po zážitku z řeckého dne na Veveří trochu zklamáním. Na akci majitelé působili pohodově a to stejné jsme očekávali i od restaurace. Velkým ukazatelem toho, jak je Athena oblíbená je i fakt, že v době oběda kromě nás v restauraci nikdo nebyl.

Mně osobně hodně vadila absence řecké hudby - místo toho jsme museli poslouchat povídání paní majitelky s místním štamgastem (zřejmě jejím známým). K tomu ty záchody, žádné dezerty a neúplné jídlo bez omluvy - holt až zase příště dostaneme chuť na Řecko, naše kroky rozhodně povedou do některé z dalších řeckých restaurací, kterých je naštěstí v Brně dost.

6/10