Podnik Botanic je nedávno otevřeným příjemným místem se spoustou květin na brněnské ulici Botanická.

Původně jsme se sem chystali na sobotní oběd, ale v Botanicu nám trošku změnili plán - v sobotu totiž místo oběda podávají brunch, tedy snídaňooběd. A tak jsme se konečně dočkali brunche, po kterém se v Brně pídíme již pěknou řádku měsíců - většina podniků totiž dělá brunch jenom ve všední dny, a ty, které ne, jsou o víkendech beznadějně obsazeny.

Bar a bistro Botanic již z dálky zaujme vzhledem - na střeše terasy totiž visí spoustu květináčů a dlouhé šlahouny zelených rostlin lechtají stolky před vchodem. Protože venku foukalo, usadili jsme se lehce po dvanácté uvnitř.

Interiéru vévodí teplé dřevo, žluté světlo a hnědá kůže. Výhled ven je prosklený - tady nám z dojmu trochu ubraly šmouhy, které byly přes polední slunce krásně vidět :) Stejně tak by neuškodilo utřít politý stůl po předchozích návštěvnících, ale čert to vem.

Nabídka & obsluha

Nabídka jídel v Botanicu je vždy stručná, jasná a výstižná. Přes týden podávají časově omezené obědy a večeře a o víkendu brunche a večeře. My jsme měli na výběr třeba z lilkového salátu Babaganoush, palačinek Suzette nebo Club Sandwiche. Ve všední dny tu podávají asijsky laděná jídla a na své si zde přijdou i vegetariáni a vegani.

Protože je Botanic zároveň i bar, můžete si tu dopřát známé i méně známé koktejly, dobrou kávu z brněnské pražírny Rello Il Torrefatorre a fancy pitíčka (třeba Pragerovu limonádu).

My jsme si vybrali Club Sandwich s hranolkami (na který jsme si zvykli chodit na Lefkadě) a k tomu Pragerovu limonádu z maté, hroznovou Primator limonádu a kávičky - presso a cappucino.

Obsluha byla příjemná a v pravidelných intervalech dolévala čistou vodu s mátou a citrusy. Možná by to chtělo lepší management, protože slečna z obsluhy nevěděla, že už máme objednáno u pána a naopak :)

Club Sandwich byl nacpaný samými dobrými věcmi - kuřetem, vajíčkem, čedarem, salátem, majonézou, rajčaty... mňam. Hranolky byly ok, ale mistička s kečupem by potěšila. Nacpali jsme se k prasknutí a tak brunch splnil svůj účel.

Celkové hodnocení

Botanic Bar & Bistro je pěkným hipsterským počinem s dobrou kávou a jídlem. Určitě sem brzy vyrazíme na večeři a degustaci koktejlů. Lajk udělujeme pánovi z obsluhy, který se nám svěřil s velmi diskrétní informací, a sice kde nakoupili ty krásné talíře - tisíceré díky!