Kosmetická firma Lush na současný trend želé a slizů zareagovala po svém. Po želé sprchových gelech si tak můžete vyzkoušet i želé v podobě masky na obličej. A jaké to je?

V pražské miniprodejně (kterou poznáte po čichu i z podlaží -2) jsem hledala něco na smíšenou, v zimě spíš suchou pleť s atopickým ekzémem. Třpytivá Lush víla mi doporučila novinku - želé masku na obličej Bunny Moon. Protože cena byla na Lushpoměry docela příznivá, rozhodla jsem se, že si trochu dopřeju. Obsahuje heřmánek a měsíček na zklidnění pleti, extrakt z puchřatky kadeřavé, vanilky, růže, rozemletých skřítků a navíc i porci medu.

Balení a konzistence

65 gramů masky Bunny Moon odpočívá v malém šroubovacím recyklovatelném kelímku. Pokud s maskou nijak nemanipulujete, je opravdu jako želé (ale je to takový lepší želé s dekorem měsíční krajiny a trochou zlata navíc). Vůně je spíš lékárenská a je v ní hodně cítit heřmánek.

Aplikace

Želé maska očividně reaguje na teplo. Když ji chcete nanést na obličej, stačí uždíbnout kousek a rozšudlat jej v dlaních - vlivem tepla začne hmota roztávat a stane se krémovou. Maska se má podle obalu nechat na obličeji 10-15 minut, já ji nechávám minimálně půl hodiny (když už, tak pořádně). Zkoušela jsem nanést na pleť i menší množství místo krému - to se do pleti v pohodě vsáklo. Větší vrstva masky po chvíli opět ztuhne do konzistence, jakou má v kelímku.

Maska Bunny Moon se má po použití opláchnout vodou nebo otřít ubrouskem. To druhé důrazně nedoporučuju (pokud nechcete vypadat, jako když byste se vyprali v pračce se zapomenutým papírovým kapesníkem). Ve spojení s teplou vodou se maska krásně rozpustí a zanechá pleť jemnou a hydratovanou.

Celkové hodnocení

Chcete-li zkusit něco neotřelého, jděte do toho. Želé masek mají v Lushi několik druhů a všechny moc krásně voní. Když se letmo podívám, kolik želé jsem spotřebovala na jednu masku, vypadá to odhadem na 16-17 masek, na které vám kelímek vystačí. Nakonec tedy cena za celou masku není tak hrozná (cca 18 Kč za jedno použití). Osvědčilo se mi použít tuhle masku místo hutného krému - pár dní jsem se nemusela vůbec ničím mazat, protože pleť nebyla napnutá a vysušená. S maskou se taky určitě bude skvěle cestovat - tohle želé se vám totiž do kufru jen tak nevylije. A taky neříkejte, že vás nebaví se dívat, jak se všechny ty želé a pudinky a slizy krásně třesou...