Pokud sledujete kosmetická videa na YouTube, barvicí masky Maria Nila vás jistě neminuly. Většina českých blogerek je z nich nadšená a jediný, kdo z nich nadšený není, jsem já a zahraniční blogerky. Proč, čtěte níže :)

Maria Nila je stockholmská značka vlasové kosmetiky. Je 100% veganská, bez cukru, bez lepku, bez laktózy a při jejím testování neumřel žádný králíček.

Maria Nila masky Colour Refresh slibují dočasnou barvu a intenzivní výživu pro vlasy. No, tak se na to pojďme mrknout.

Maria Nila masky se prodávají ve dvou typech balení, větší s pumpičkou a menší v kelímku. V nabídce najdete spoustu barev od přírodních (hnědá, měděná, černá) až po růžovou, modrou a fialovou. A právě fialovou Vivid Violet v kelímku jsem se rozhodla vyzkoušet.

Maria Nila Colour Refresh maska - jak použít

Podle výrobce produkt neobsahuje barevné pigmenty a má se lehce vymývat. Konzistence je gelová a v balení jsou přiloženy jedny igelitové rukavice. To se hodí, zvlášť pokud se trošku bojíte (jako já). Návod radil nanést masku na umyté vlasy a nechat působit 8-10 minut.

Zde přišel první kámen úrazu, jak nanést gelovou masku na mokré vlasy a nezašpinit se (a nezašpinit vanu, oblečení, umyvadlo)? Zde je odpověď: moc to nejde. Pro začátek jsem se rozhodla nanést gelovou barvu pouze na konečky vlasů.

Po deseti minutách jsem vše smyla a těšila se na výsledek. Už při vysoušení vlasů mi bylo divné, že nic nevidím. No a pak, na denním světle, se to provalilo - Maria Nila Colour Refresh prostě nezafungoval.

Prošla jsem internet a na zahraničních diskuzích i YouTube videích si na to stěžovalo více lidí.

Při druhé aplikaci jsem se tedy rozhodla, že barvu zkusím nanést na suché vlasy. Nechala jsem ji působit skoro 30 minut. Výsledek si můžete prohlédnout v galerii, tedy pokud máte bystrý zrak. Pár vlasů mi to skutečně natónovalo na fialovou.
Problém ovšem byl, že se tohle tónování pak nechtělo hoooooodně dlouho vymýt. Ne že by mi to nějak extra vadilo, ale byla to už druhá věc, o které na obalu kecali.

Při dalších použítích jsem zkoušela opět masku nanášet na mokré vlasy a na celou jejich plochu - opět bez výsledku.

Barvicí maska Maria Nila na tmavé vlasy?

O použití masek Maria Nila na tmavé vlasy jsem toho moc nenašla, nicméně se vyrábí i v černé variantě, takže předpokládám, že je použít lze. Více mě ale překvapily jutubové recenze o použití těchto masek na světlých vlasech se špatným výsledkem. Tmavou barvou vlasů tedy nechytání barvy na vlasy zřejmě zapříčiněno nebude.

Celkové hodnocení

Já masky na vlasy Maria Nila bohužel nedoporučuji. Na mokré vlasy mi nefungovaly a na suchých vlasech předvedly chabý výsledek (a ještě to dlouho trvalo). Intenzivně vyživené vlasy jsem po použití také nezaznamenala. Navíc nejsou produkty Maria Nila úplně nejlevnější. Pokud se rozhodnete je vyzkoušet, doporučuju balení s pumpičkou. Masky už takhle dost prasí a aplikace z kelímku je dost nepraktická.