Lehká samoopalovací péče s intenzitou dle vašich preferencí? Must-have tohoto léta!

Léto se k nám blíží mílovými kroky a touha po krásně opálené pokožce stoupá. Jak ale všichni víme, vystavovat pokožku v jednadvacátém století přímému slunci se mnohdy nevyplácí. Často proto raději sáhneme po samoopalovacích přípravcích. Já s nimi nemám moc dobré zkušenosti. Obvykle mi dělají na kůži fleky, podivně voní a nebo jsou příliš oranžové, nemluvě o nerovnoměrném ztrácení z pokožky. Když jsem v drogerii zahlédla samoopalovací koncentrát od značky Sundance, neváhala jsem ani chvilku. Sliboval totiž něco, po čem moje srdce toužilo už dlouhou dobu - tedy umělé opálení s takovou intenzitou, na jakou budu mít zrovna náladu. A jak obstál v testu? Pojďte se mrknout se mnou :)

Balení

Samoopalovací kapky Sundance jsou schovány uvnitř masivní, skleněné lahvičky s plastovým vrškem.

Součástí balení je kapátko, se kterým se skvěle manipuluje a produkt se díky němu dobře dávkuje. Lahvička obsahuje 30 ml produktu a pořídíte ji v drogeriích DM za 129 Kč nebo v jejich novém e-shopu.

Použití

Samoopalovací koncentrát je určený k přimíchání do vašeho běžného denního krému. Výrobce doporučuje smíchat jej s vaší oblíbenou péčí na hřbetu ruky podle požadované intenzity (3 - 5 kapek) a nanést na vyčištěnou pleť. Samozřejmě zde platí stejná pravidla jako u klasických samoopalováků - po použití je potřeba umýt si pořádně ruce a také dávat pozor na znečištění oblečení.

Já jsem zvolila trochu jiný postup - kapky jsem smíchala se svým hydratačním krémem a použila večer před spaním. Přijde mi praktičtější probudit se s bronzovým obličejem ráno, než se nechat samoopalovat přes den. Pokud máte na pleti suchá místa jako já, určitě doporučuji před nanesením provést jemný peeling a dopřát kůži extra dávku hydratace, třeba hodinu před nanesením samoopalovací péče - vyhnete se tak nechtěným flekům.

Konzistence

Tento samoopalovací koncentrát má lehkou, olejovou strukturu. Po smíchání s pleťovým krémem tak získáte výživnou pleťovou péči, což v případě, že máte suchou pleť, stoprocentně oceníte. Pokud máte pleť mastnější, nemusíte se bát - vámi vytvořený samoopalovací krém se do kůže vstřebává rychle a nezanechává mastný pocit.

Celkový dojem

Já osobně jsem pro první aplikaci zvolila množství tří kapek do běžné dávky mého pleťového krému. Byla jsem už trošku opálená a množství pěti kapek mi přišlo moc. Ráno jsem se vzbudila s lehce bronzovým obličejem, čehož si všiml i přítel (a to je co říct :). Další den jsem aplikaci opakovala se dvěma kapkami samoopalovacího koncentrátu a s výsledkem jsem nadmíru spokojená - mám totiž velmi světlou pleť a s tímto pomocníkem si můžu už na začátku léta užívat barvu, kterou obvykle mívám po návratu z dovolené u moře. Letos ale po dovolené v Řecku nebudu muset smutnit - tenhle samoopalovací zázrak se totiž skvěle hodí i na udržování opálení. Produktu tedy uděluji deset bodů z deseti a vám jej rozhodně doporučuji.

Hodnocení

10/10

Fotogalerie