V Brně - Králově Poli otevřeli nový podnik zaměřený na snídaně s příznačným názvem Snídaňoffka. Stojí to za to? A jaká je nabídka?

Otázku kam na snídani v Brně mimo centrum (kam se nám obvykle nechce) je pro nás docela těžké rozlousknout. Většina podniků nabízející nejlepší snídaně v Brně v klidnějších lokalitách má totiž o víkendu zavřeno. Ale kdy jindy si chcete snídani nebo brunch dopřát? No přece o víkendu. Pěkně si přispat a pak vyrazit na něco lepšího než je doma namazaný chleba – to nám ve Snídaňoffce konečně umožnili.

Otevřel si hospodu, ale chodili mu do ní lidi

Královopolská kavárna/restaurace Snídaňoffka se nachází hned vedle koupaliště Dobrák. Na webu slibují snídaně po celý den až do 15:00 (plus od 11:00 lunch menu), čerstvé jídlo, dobrou kávu a dezerty. My jsme se do Snídaňoffky vypravili v sobotu na jedenáctou hodinu. V prostoru se tou dobou nacházelo pár rodin s dětmi a jeden pár očividně čekající na jídlo.

Stůl, ke kterému jsme se chtěli usadit, byl zaskládaný nádobím od předchozích hostů. Za to se nám později obsluha omluvila a jako bonus jsme dostali karafu vody s mátou.

Následovalo dlouhé čekání na jídelní lístek, ještě delší čekání na nápoje a hodinové čekání na snídaňooběd. Vysvětlení = v nově otevřeném podniku prý nečekali, že přijde tolik lidí a tak na to nebyli nachystaní ani počtem personálu, ani surovinami.

Anglická snídaně Brno & další nabídka

Provizorní lístek Snídaňoffky toho nabízí požehnaně a uspokojí jak milovníky slané a anglické snídaně, tak palačinkáře a milovníky sladkého. Používaná vejce jsou v bio kvalitě a upraví vám je tu na všechny způsoby, od míchaných přes vejce do skla, omeletu až po vejce Benedikt (jupí, konečně jsem si mohla dát v sobotu v Brně na snídani vejce Benedikt).

Sladkou snídani tu nabízí v podobě palačinek/lívanců nebo zdravější pohankové kaše. Ovocný crumble se zmrzlinou zněl obligátně, ale nakonec jsme si jej nechali na příště.

Vybrali jsme si vejce Benedikt, sendvič Madame Croque a opečený kváskový chléb s mačkaným avokádem a sázeným vejcem.

Vše jsme plánovali doprovodit dobrou kávou a čerstvým pomerančovým freshem (u toho jsme byli upozorněni, že jeho výroba chvíli potrvá).

Nejlepší snídaně v Brně?

Jako první dorazila na pěkný dřevěný stolek káva – ta do nás zahučela tak rychle, že jsme si ani nestačili všimnout, zda je dobrá (ale asi byla). Po další půlhodině a celkově tedy po hodině od objednání dorazilo jídlo – čerstvé, pěkně naservírované s hromadou salátu. Pomerančový fresh nikde.

K celé snídani jako takové nemáme výhrady – vše bylo v pořádku, příjemně mě překvapil dochucený salát (i když jen velmi lehce) – ve většině podniků dávají k jídlu bůhvíproč jenom suché listy. Určitě by mu ale neuškodila třeba hořčicovo-medová výraznější zálivka. Pomerančový fresh jsme bohužel nedostali a neobjevil se ani na účtence, i když jsme se s obsluhou dokonce domlouvali na tom, že chceme každý 2 dcl. A protože káva už byla dávno vypitá, něco lepšího k pití by prostě potěšilo.

Takže nejlepší snídaně v Brně – možná ano, ale pouze pokud máte moře času. Od obsluhy nám nicméně bylo přislíbeno budoucí zrychlení. Určitě to zajdeme ještě zkontrolovat a těšíme se na zlepšení!

Co se nám v kavárně Snídaňoffka líbilo:

  • otevřeno i v sobotu – škoda že ne i v neděli
  • snídaňová nabídka po celý den
  • zajímavější snídaňová nabídka než v jiných kavárnách v Brně
  • možnost pohodlného parkování

Co bychom v kavárně Snídaňoffka zlepšili:

  • rozhodně bychom rozšířili otevírací dobu i na neděli
  • chtělo by to zrychlit servis
  • vykašlali bychom se na tzv. zkušební provoz (v nově otevíraných podnicích to teď nějak podezřele frčí a zatím to spíše vypadá na synonymum pro nepřipravenost) – když už otvírám nový podnik, tak ať to pořádně šlape od začátku
  • ačkoliv se na stránkách i na lístku mluví o obědové nabídce od 11:00, nikdo nám nic nenabídnul

Adresa a otevírací doba kavárny Snídaňoffka

Kavárna Snídaňoffka nabízející snídaně Brno se nachází na ulici Dobrovského 96/29, 612 00 Brno-Královo Pole (hned vedle vchodu na koupaliště Dobrák).

Webové stránky a sociální sítě kavárny Snídaňoffka

🌐 webové stránky

🔵 Facebook Snídaňoffka

📷 Instagram Snídaňoffka – zatím neexistuje

Snídaňoffka Brno – fotogalerie

Kam v Brně na snídani – další tipy

Přidáváme pár tipů, kam jinam na na snídaně v Brně s praktickým informačním okénkem ohledně snídaní Brno sobota/neděle.

Kavárna Bílá vrána Brno-Komín

Tahle kavárna nabízí vedle snídaňového menu spoustu skvělých zákusků i slaných jídel včetně výborného vína.

Otevřeno o víkendu: až od 14:00

Kavárna Kafec Brno

Brněnská snídaňová klasika se zábavným zaškrtávácím menu. Nabízí i bezlepkové snídaně, konkrétně bezlepkové vafle ve sladké i slané verzi.

Otevřeno o víkendu: od 9:00

Eggo Foodtruck 

Nejlepší snídaně do ruky, kterou v Brně najdete.

Otevřeno o víkendu: jak kdy

Brunche's bistro

Věčně plné, tak třeba se nám někdy poštěstí.

Otevřeno o víkendu: 8:30–15:00 nebo do vyprodání