Nenápadná, ale fajnová kavárna i s pražírnou KOLONIAL se nachází v jedné z uliček nedaleko centra Jindřichova Hradce.

My jsme na KOLONIAL narazili vlastně náhodou díky aplikaci Foursquare. A byla pro nás milým překvapením - v Jindřichově Hradci se totiž, co se podniků týče, zastavil čas. Narazíte tu spíš na tradiční restaurace se smažákem v jídelním lístku a starobylé cukrárny s českým turkem jako specialitou podniku.

Stačilo ale trochu zapátrat a nakonec jsme si Hradec dost užili - nejdřív v KOLONIALU, pak v Udírně (a pak zase v KOLONIALU :).

Interiér

Kavárna s pražírnou KOLONIAL má vedle super kávy i super interiér v hipsterském stylu. Provozovatelem jsou Jindřichohradecké dráhy, a tak tu najdete i akcenty nádražnického vestibulu. Nechybí tu ani naše oblíbená tyrkysová barva a dřevo.

Oázou klidu je ale venkovní zahrádka. My jsme měli to štěstí, že jsme na ní byli sami a mohli jsme si tak vychutnat dávku kofeinu mezi květinami se sluncem v zádech.

Nabídka kavárny

Nabídka kavárny KOLONIAL se dost podobala brněnským hipsta podnikům. V lístku vyrobeném ze dřeva si můžete počíst i něco o kávě, o kavárně i o způsobech přípravy kávy. Dokonce si tu můžete vybrat způsob přípravy filtrované kávy dle vašich preferencí.

My jsme vybrali klasické espresso a espresso s tonicem z nikaragujské kávy. Super byl citron, který v KOLONIALU k espressu s tonicem servírují - v Brně jsme na tohle nenarazili a přitom to nápoji dodá super šťavnatý říz. Lahodná byla i domácí jahodová limonáda - z pravých jahod, žádné sirupy (jen jahodová zrníčka mezi zuby :).

Celkové hodnocení

Kavárna s pražírnou KOLONIAL je moderní podnik v historickém centru Jindřichova Hradce, který stojí za návštěvu. My jsme se do kavárny vrátili dokonce ještě tentýž den.

Obsluha je příjemná, ví, co prodává a ochotně vám vyjde vstříc. Rádi vám tu namelou kávu s sebou a poradí vám s její s přípravou. A mají tu, na rozdíl od nádraží, čisté záchody! :)

Fotogalerie