Donuty jsou v Brně už téměř na každém rohu, ale dát nový rozměr klasickým koblihám zatím napadlo lidi jen tady. V podniku Kafe & Kobliha si na koblihách opravdu dávají záležet a je to znát. Jsou skvělé!

Tento nenápadný podnik v Brně na Pekařské ulici nemá ani vývěsní štít. Je to ale potřeba, když je vyhlášený svými koblihami? Asi ani ne. Máte-li chuť na lepší zákusek a chcete-li si dopřát něco opravdu dobrého na zub, určitě sem zavítejte.

Jedna kobliha vás sice bude stát okolo 60 Kč, ale stojí to za to. Vždyť jich nemusíte sníst hned šest!

Už několikrát nešlo odolat a uspokojil jsem své chuťové pohárky právě zde. A mohu jen doporučit.

Sladké tak akorát

Čekal jsem sladkou bombu, ale bylo příjemné, že koblihy ani náplň nebyly příliš přeslazené. Prostě tak akorát. Možná byla v cheesecake náplni dokonce cítit i ?špetka soli? - zajímavé!

Každý den něco nového

Líbí se mi, že to nejsou pořád ty stejné koblihy. Asi by se to za chvíli přejedlo. V Kafe & Kobliha to podle mě točí docela dobře. Zatím jsem měl štěstí na Oreo-borůvkový cheesecake a mimo jiné třeba na koblihu s malinovým krémem a pistáciemi a dalšími malinami nahoře - paráda!

A co místní kafe?

Chvátám, tak rychle sbalím cappuccino2go a potom si v šalině užívám cestou do práce, jak je dobré. Škoda, že není moc času si vychutnat dobrou kávu, kterou zde mají, v kombinaci s jejich superdobrými koblihami přímo na místě. 

Video

Co bych zlepšil

Když je řečeno, že je na koblize Oreo, tak tam dejte Oreo a ne náhražku z Lídlu (Neo). Naštěstí jsou to dost věrné kopie těchto sušenek, takže pohoda.

Většinou vás přepadnu těsně po otevíračce, takže mám na výběr jen jeden druh koblih. Bylo by super (jestli to jde), kdybych si mohl koupit druhů více - koupil bych si deset dvě pro sebe a další i třeba pro kolegy v práci atd. Alžbětu.

Update recenze Kafe & Kobliha

Od napsání již uběhlo několik měsíců a stále zde dělají výbornou kávu a koblihy. A věřte, nevěštím to z koule, ale z poctivých koblih, které tam stále kupuji. Dokonce jsem jednou potřeboval před zákrokem uplatit moji velice šikovnou dvorní zubařku (ehm, a způsobit jejím nesmrtelným zubům tajně také nějaký ten kaz ;)) ). No schválně hádejte jak a čím úplatek proběhl. Kobliha s jahodami z Kafe & Kobliha (nachází se hned za rohem) zajistila bezproblémový dýchánek na horkém křesle a vykouzlila úsměv na tváři.

Kafe & Kobliha a jejich super vychytávka - Koblihy živě (live stream)

V tomto podniku mají fakt cool zpravodajství, které koblihy jsou právě k dostání (a jestli ještě vůbec nějaké koblihos mají). Jedná se o live stream přímo z vitríny.

Adresa Kafe & Kobliha

Kafe & Kobliha

Pekařská 433/68, Brno

Facebooky a aktuální dění v Kafe & Kobliha

Fotogalerie