Znáte víc osvěžující long drink pro dlouhé večery než gin s tonicem? My ne (no dobře, možná ještě Suntonic s Metaxou, ale o tom zase někdy jindy). Námi vyhlídnutý gin od značky Marks & Spencer svou jemnou vůní po pomerančích vybízel k okamžitému testování. A jak to dopadlo?

Balení

Marks & Spencer balení prostě umí, ať už jde o chipsy, čaje, čokoládu nebo právě alkohol. My jsme tentokrát zvolili menší lahvičku o objemu 200 ml (příště ale určitě jdeme do té velké o objemu 700 ml). Lahvička je bytelná, skleněná a má jednoduchý, čistý design. Uzavřena je špuntem, který je pro efekt zalitý ve žlutém vosku. Obsah alkoholu je 41,6 %.

Chuť

Výrobce slibuje pravý suchý londýnský gin s tóny jalovce, koriandru, anděliky, kůry ze sevillských pomerančů, skořice a lékořice. V reálu to vše dohromady vytváří suchý gin s velmi jemnou chutí a pomerančovým nádechem. Perfektně se hodí pro píče (rozuměj ty, co rádi pijí), kteří nepreferují giny s dominantní chutí jalovce. My jsme jej testovali v klasickém spojení s tonicem - gin je ale dobrý i sám o sobě.

Celkový dojem

Suchý gin destilovaný s kůrou ze sevillských pomerančů nám spolu s tonicem a ledovými kostkami velmi zpříjemnil večer. Příště se nabízí jej vyzkoušet třeba i s kouskem rozehřáté pomerančové kůry pro ještě větší zážitek. Jedinou vadou (kterou ale lze snadno napravit) bylo, že jsme zvolili menší balení. Tak hurá do Marks & Spencer!

Hodnocení

10/10

Fotogalerie