Víno s přívlastkem pozdní sběr - suché

Pokud máte chuť na opravdu suché víno, tento sauvignon od Znovín Znojmo je skvělou volbou. Je totiž doslova suchý jak cesta. A kdo má rád suchá vína (já moc), tak bude rozhodně nadšený.

Víno má krásnou jiskru a žlutou barvu. Je voňavé a lehké.

Další poznatky

Láhev má vychytávku v podobě znovuzavíratelného skleněného špuntu/vršku. Tento vyndavací-a-zas-tam-dací systém má však své výhody i úskalí.

Výhoda znovuzavíratelného vršku ze skla je ta, že můžete víno elegantně zazátkovat a uchovat pro případnou pozdější konzumaci.

Nevýhoda je poněkud nešťastné první otevření (a každé další, které jde trochu ztuha). První otevření bylo obtížné, protože po strhnutí krycí fólie zůstala na vršku ještě jedna vrstva plastu, která se nedala odstranit ničím jiným, než nožem. Pokud jste si tedy nachystali víno a skleničky a třesete se na rychlootvíračku bez potřeby jakéhokoliv nástroje, zpátky do kuchyně, samo to nepůjde :)

Na lahvi se mi velice líbí průhlednost přední etikety. Člověk se může podívat skrz víno (s nádhernou zlatavou barvou) na malbu vinice od akademického malíře Josefa Velčovského. Má to „atmošku“, tato láhev mě baví.

Dobrá rada do Znovína - odstraňte, prosím, z takto pěkné lahve nálepku s vůní (tester). Přejížděl jsem prstem jako ďábel a nic. Tuhle fíčuru tedy hodnotím spíše jako prvek navíc (a nanic).

Analytika vína

  • Cukr: 5,3 g/l
  • Kyseliny: 6,4 g/l
  • Bezcukerný extrakt: 21,7 g/l

Hodnocení

8/10

Cena

E-shop: 180 Kč, Maloobchodní prodej: cca 200 Kč

Objem láhve

0,7 l

Video

Fotogalerie