Hledáte, co nového z oblasti alkoholických nápojů byste ještě okusili? My jsme dostali možnost otestovat originální španělské nápoje Aviva, které v sobě spojují výběrové hrozny, jemné bublinky a oslňující perleťový efekt. Jak nám chutnaly?

Aviva – někde mezi vínem, proseccem a designovou záležitostí

Aviva - šumivé víno - recenze - zlatá lahevŠpanělská Aviva pochází z vinic u Valencie. Právě tam se z prémiových hroznů plných slunce v nadmořské výšce 900 m vyrábí a při lahvování dostává přidanou hodnotu v podobě jemného, stříbrného třpytu. Ten v kombinaci se zářivou barvou Avivy a nasycením vytváří v lahvi oslňující představení, které prostě musí zaujmout každého v okolí.

 

Barevná smršť pro každou příležitost

Sortiment Avivy zahrnuje celkem 4 lahve v trendy barvách (jež se liší pouze názvem a vzhledem, nikoliv chutí). Pojďme si je představit:

  • Aviva Blue Sky – nebesky modrá lahev plná třpytícího se tyrkysu evokuje léto a chladivou vodu v bazénu nebo v průzračných mořských hlubinách.
  • Aviva Rose – sexy (nebo něžnou – záleží na vás) růžovou verzi Avivy si dovedeme skvěle představit jako součást rozloučky se svobodou nebo dámské jízdy.
  • Aviva Gold – s klasickou zlatou nešlápnete vedle na jakékoliv slavnostnější příležitosti v každém ročním období.
  • Aviva Pink Gold – tato verze nás hned vedle nebesky modré zaujala nejvíce. V sytě růžovém zlatě totiž nejlépe vynikne perleťový efekt.

Aviva - šumivé víno - recenze - na výletě

Aviva recenze: Jak chutná?

Každá lahev Avivy obsahuje 5,5 % alkoholu. Chuť je sladká, ale zase ne tolik, aby nám jako milovníkům spíše suššího vína vadila. Ovocné tóny a bublinky Avivu přímo předurčují k doplnění prosluněných dnů, ve kterých raději pijeme spíše nápoje s menším množstvím alkoholu.

Aviva chutná nejlépe vychlazená, ale pokud na chlazení nemáte čas, můžete ji podávat rovnou na ledu. Z Avivy se dají míchat také známé drinky jako margarita, mojito, gin tonic nebo cosmopolitan – to jsme zatím nezkoušeli, ale umíme si představit, jak parádně to musí vypadat!

Aviva - šumivé víno - recenze - ukázka nalitého ve sklenici

Bublinky a perleť

V rámci testování jsme se nemohli nabažit perleťového efektu a tak jsme řádně prozkoušeli, co všechno Aviva vydrží. I přes to, že jsme s lahví nespočetněkrát třásli a točili, zůstal nápoj uvnitř perfektně perlivý. A perleť? Ta vypadala ve skleničce stejně skvěle jako v lahvi. 

Aviva - šumivé víno - recenze - nalévání

O kvalitu se nemusíte obávat ani při objednávání přes internet – nám Aviva přišla perfektně zabalená ve speciálních obalech a ani delší přeprava jí neubrala na kvalitě.

Mimochodem, na oficiálním e-shopu Aviva Wines jsou k dostání také dárkové sety s plastovými skleničkami. Ty nejlépe využijete všude tam, kde Aviva nesmí chybět: na pláži, u bazénu, na zahradě, ale i na párty, oslavách nebo na rozlučce se svobodou. Praktičnost lehkých a nerozbitných skleniček každoročně testujeme především na letní dovolené, kdy nám nikdy v kufru nesmí chybět.

Aviva jako originální dárek

Shodli jsme se, že Aviva vypadá dobře nejen jako trendy letní doplněk, ale především jako dárek. Díky nabídce barev ji ocení ženy i muži všech věkových kategorií.

Růžová a modrá verze se stanou hvězdou každé párty, elegantní a luxusní zlato zase doplní společenské události (představte si třeba zlatý svatební přípitek).

Chuť je navíc (podle nás) hodně podobná sektu, jen je trochu ovocnější a zajímavější a tyhle chutě má přece rád každý! Avivu si můžete vychutnat jen tak, ale svojí lehkostí se skvěle hodí i jako aperitiv nebo digestiv. V jakékoliv situaci s perleťovou Avivou rozhodně zaujmete každého v místnosti.

Šumivá vína Aviva: Fotogalerie