Pokud jste někdy uvažovali nad tím, že by váš obraz nějak záhadně mohl ožít, na této výstavě byly živé všechny „malby“. Super nápad následovaný spoustou strašidelných rekvizit.

Jednoho dne jsem na Facebooku spatřil něco nového a neokoukaného. Byl to obraz - klasické plátno s rámem. Vše bylo zaznamenané na videu. Obraz ožil - namalovaná postava na starodávném plátně se pohnula a z milého pána / malé holčičky se stali zabijáci.

Hned mi to učarovalo a cítil jsem z toho minimálně dobrý nápad, který jsem musel prozkoumat zblízka. Jak jsem zjistil, výstava se konala na hradě Veveří, což je od nás co by kamenem dohodil. O víkendu jsme se tam tedy vydali.

Jelikož výstava končí 28. 8. 2018, stihli jsme to s odřenýma ušima. Stáli jsme před hradem Veveří, odhodláni vstoupit rovnou do hororu.

Prošli jsme komplexem z horního parkoviště přes všechna nádvoří až k „padacímu“ mostu. Hned za mostem jsme si koupili vstupenky.

Zajímavé bylo, že výstava byla označena jako nevhodná pro děti, ale měli snížené vstupné pro dítě, které nám bylo svěřeno na hlídání/prázdniny, takže jsme to paní K. trochu zpestřili (ale byla statečná :).

Po kontrole vstupenek jsme se ocitli v tmavé místnosti, která nebyla k našemu mírnému zklamání žádným sklepením, jak bylo slíbeno.

Hned ze startu zde byla živá malba v podobě zarámované obrazovky. Byl na ní vyobrazen středověký pán, který si občas odskočil zabít paní z druhého obrazu.

Všude kolem byly rekvizity z béčkových hororů, ale byly dobře a dost detailně zpracované. Na zdech visely tabule s povídačkami a vysvětlivkami, jak to tehdá vlastně bylo s upíry a vlkodlaky.

Velká část výstavy se věnovala dění kolem čachtické paní - Alžbětě Báthoryové. Příběh této nejznámější vražedkyně ze slovenských a maďarských dějin jistě dobře znáte. No snad si z něj nevezme moje Alžběta příklad. Jen vtipkuju ;).

Jak se nám hororová výstava líbila?

Vizuálně to bylo velmi zajímavé. Bohužel jsem od toho klasicky čekal víc. Stále jsem vyhlížel další dveře, kde bude výstava pokračovat, ale ona se vešla do jedné místnosti ve vší parádě.

Také mi tam trochu chyběla prezentace těch, kteří za tímto dílem stojí. To by pro mě osobně bylo ještě zajímavější. Podařilo se jim totiž přilákat spoustu lidí na akci mimo město a za to mají můj obdiv marketéra. Většinou totiž firmy platí spoustu peněz za reklamu. Vizuál Tajemství hradního sklepení se rozšířil mezi lidi a našel si sám své publikum. Povedené.

Video

Video přímo z hradu Veveří a hororové výstavy Tajemství hradního sklepení

Po cestě zpátky jsme se stavili do kapličky Matky boží, která je hned nad hradem Veveří. Moc často přístupné to tu veřejnosti není, takže to byla jasná volba. Je to tam moc pěkné, tady je video:

Fotogalerie