Navštívili jsme každoroční Slavnosti mandloní a vína v Hustopečích. Upřímně, nečekali jsme tak přelidněnou akci. O tuto událost je opravdu enormní zájem, doporučujeme tedy přijet co nejdříve po zahájení (ne jak my - až po poledni).

Nakonec jsme byli velice rádi za informaci, že máme auto odstavit na parkovišti mimo centrum města a využít kyvadlovou dopravu.

Stánky s pochutinami nebyly přes davy lidí skoro vidět a fronty byly všude obrovské. Takže jsme nestihli bohužel ochutnat vše, co jsme chtěli.

OK, něco jsme přecejen stihli. Vyzkoušeli jsme dobrůtky od Wine Wellness Hotel Amande a Matyho chálky.

Který stánek byl nejlepší a nejchutnější?

Nejvíce spokojeni jsme byli na stánku Chuť Moravy - tradiční i zapomenuté delikatesy.

Byli zde samí příjemně naladění lidé a nabídli nám k ochutnání Jarní hustopečské mandle a také Čatní z hustopečských mandlí - to byla úplná pohádka. Fakt skvělé!

Neodolali jsme a museli jsme si koupit i na později - viz foto ve fotogalerii níže.

Frgály, mandlovice a hustopečská káva

Na Slavnostech mandloní jsme si ještě koupili pár tradičních frgálů, mandlovici (pálenka z mandlí) a také hustopečskou kávu s mandlovou příchutí - je výtečná (od Mandlarna.cz).

Připravte se na čekání v dlouhých řadách

I když nám trochu zvedly mandle dlouhé řady u všech stánků, tak Slavnosti mandloní a vína v Hustopečích hodnotíme jako povedenou událost.

Video ze Slavností mandloní a vína v Hustopečích

Ohlédnutí za celou akcí najdete v našem videu.

Fotogalerie Slavnosti mandloní v Hustopečích

Co bychom na Slavnostech mandloní a vína vylepšili

Vícedenní akce místo jednodenní

A jako vždy naše doporučení ke zlepšení: Co takhle příště udělat akci na celý víkend? Nápor návštěvníků by se tak rozložil do více dní a možná by se toho i více prodalo.

Příliš málo míst k sezení

Bylo by super, kdyby zde bylo i nějaké posezení, kde by se dalo jídlo ze stánků konzumovat.