Za cca 300 milionů Euro (7,6 miliardy Kč) se podařilo ruskému miliardáři Andreji Melničenkovi koupit něco opravdu monumentálního. Jedná se o největší superjachtu na světě. Toto, když uvidíte naživo, tak na to jen tak nezapomenete.

Andrej Melničenko si pozval francouzského designéra Philippa Starcka, aby mu navrhl něco, co nemá na světě obdoby. Tato mega jachta dostala velmi minimalistické pojmenování „A“ (asi A jako Andrej ;). Za to je ale obrovská (má 8 pater a neprůstřelná okna).

Video

Zajímavosti o této „lodičce“

Jachta měří na délku 143 metrů a stěžně dosahují výšky až 91 metrů. V jednom ze stěžňů je dokonce pokoj pro hosty. Sailing Yacht „A“ má na palubě heliport. V podpalubí je největší zahnuté tvrzené sklo na světě (je to odlito z jednoho kusu), které tvoří pozorovatelnu podmořského života.

Kde byla jachta k vidění?

Když jsme byli na výletě na řeckém ostrově Korfu, tak se nám naskytla unikátní příležitost. Viděli jsme Sailing Yacht „A“ na vlastní oči. Projížděli jsme kolem ní na lodi a také jsme ji viděli v nádherné zlaté barvě, když na jachtu dopadaly paprsky slunce. Krásná podívaná. Žádná z lodí nebyla ani zdaleka taková.

Fotogalerie