V Brně nám sice zrekonstruovali koupaliště Riviéra, ale pokud máte rádi klid, zkuste se raději podívat kousek za hranice do termálů v Laa.

Do městečka Laa an der Thaya se z Brna dostanete zhruba za hodinu. My jsme přijeli kolem oběda.

Vstupné do termálů a letního koupaliště v Laa

Na výběr máte ze dvou cenově rozdílných vstupů: vstup hlavním vchodem s možností využití úložné skříňky (dražší varianta) a vstup takzvaným letním vchodem (levnější, bez skříňky). Letní vchod je otevřený pouze do sedmi hodin, hlavní vchod do desíti. Pokud přijdete letním vchodem a chcete být na koupališti déle než do sedmi, můžete koupaliště opustit i vchodem hlavním - za příplatek. Letní vchod je otevřen pouze v případě, že předpověď slibuje venkovní teplotu 25° a více - to se vždy dozvíte na stránkách Therme Laa (na dva dny dopředu).

V rámci vstupu oběma vchody můžete dle libosti využívat vnitřní i venkovní bazény - vstupy se jednoduše liší pouze možností uložení věcí do uzamykatelné skříňky. Pokud jste si zaplatili dražší vstupné se skříňkou, nenechte se nachytat jako my - číslo čipu rovná se číslo skříňky :)

Tip: Skříňky jsou dost velké, pro dva lidi určitě stačí jedna!

U obou vstupů obdržíte čip na ruku. S čipem pak během dne imaginárně platíte za všechno občerstvení zakoupené v komplexu termálů. Při odchodu nasbíranou částku včetně vstupného uhradíte u pokladny - můžete platit hotově i kartou.

Bazény v Therme Laa

V termálech Laa si můžete lebedit celkem ve čtyřech různých bazénech. Vnitřní bazén má pár atrakcí (třeba kolo, ve kterém se můžete nechat unášet proudem), bublinkovou lázeň atd. Z vnitřního bazénu se pak dostanete do dvou bazénů venkovních.

Horní venkovní bazén má 36° a je zastřešený. Je tu i pár atrakcí - bublinková lázeň nebo třeba voda vyvěrající uprostřed bazénu - pro mě novinka :)

Spodní venkovní bazén je slaný a nejteplejší - má 38° a připomínal mi obří vanu. Kolem dokola má bazén vestavěnou lavici a tak si tu můžete sednout a relaxovat (rozuměj čumět do blba :). Tyhle dva bazény určitě nejsou určené na závodní plavání, jsou docela mělké, ale zima vám v nich nebude.

Vedle těchto dvou venkovních bazénů se nachází ještě jeden venkovní bazén s teplotou 28° a jako jediný i s přístupem zvenku. Oceníte jej, když svítí sluníčko a chcete se zchladit. Pokud ale toužíte po plavání, rezervujte si raději dráhu na Kraví hoře - tady vám pšenka nepokvete.

V termálech Laa je i vodní skluzavka, ale tu jsme nezkoušeli.

Kdo dřív přijde...

K venkovním bazénům v Laa patří velká zahrada se spoustou lehátek. Musíte ale přijít včas - okolo dvanácté už byla všechna venkovní lehátka obsazená. Uvnitř termálů je naštěstí ještě několik desítek dalších lehátek (a v patře dokonce luxusních lehátek). Když tedy nenajdete místo venku, nechejte věci uvnitř, upřímně - stejně jste pořád ve vodě a dříve či později se venku nějaká lehátka uvolní.

Bier und Pommes? O ja ja!

Dostanete-li v termálech Laa hlad, nezoufejte. Venkovní restaurace nabízí dostatek různých jídel včetně zmrzliny, salátů, párků v rohlíku a hranolek. Pokud by vám to bylo málo, můžete se vypravit do vnitřní restaurace v prvním patře - tady najdete regulérní jídelnu se salátovým barem a slušným výběrem jídla (i pro děti, vegany a bezlepkáře). Ceny jsou klassisch rakouské - hlavní jídlo (velká porce) okolo deseti euráčů. Pokud se vám nechce utrácet, v celém komplexu můžete konzumovat vlastní jídlo i nápoje.

Celkové hodnocení

Letní koupaliště v termálech Laa je ideální volbou, pokud na českých koupalištích klepete kosu. A když se náhodou zkazí počasí, pořád vám ve vodě bude teplo - a nebo se schováte do vnitřního bazénu. Termály Laa mi připomínají Aqualand Moravia - s tím rozdílem, že v Laa není přecpáno a hlavně - ten klid! Nejsou tu totiž žádné speciální atrakce a tak tu není ani moc uječených dětí (a bláznů :).

Voda v termálech Laa má navíc i léčivé účinky. Díky tomu se můžete dlouhé hodiny louhovat a zároveň si léčit krpatý záda, nohy, cévy, ekzémy - prostě paráda. A pokud se bojíte, že tu ničemu nebudete rozumět, nemusíte mít obavy - většina nápisů je tu přeložených do češtiny ( i když občas trochu krkolomně) a i v personálu narazíte na Čechy.

Fotogalerie